Z nami uczy się już 7335 osób. Czekamy na Ciebie

Strona główna » Tabele przestawne » Jak dodać pole wyszukiwania do fragmentatora żeby szybko filtrować tabelę przestawną

Jak dodać pole wyszukiwania do fragmentatora żeby szybko filtrować tabelę przestawną

Tabela przestawna z fragmentatorem

Chcesz uzyskać efekt filtra z polem wyszukiwania w tabeli przestawnej na fragmentatorze (sztuczka dostępna od Excela 2010). Żeby było łatwiej na jego podstawie wyszukiwać dane. Bo liczba pracowników jest duża i wyszukać na niej konkretnego pracownika jest trudno, mimo tego, że dane są posortowane.

Zakładamy, że już masz przygotowaną tabelę przestawną z podpiętym do niej fragmenatorem po polu Sprzedawca (patrz rysunek poniżej).

Fragmentator z opcją wyszukiawani 01

Nowa tabela przestawna z filtrem

Skoro masz już podpięty fragmentator do tabeli przestawnej to najlepiej, żebyś skopiował tą tabelę przestawną. W tej tabeli przestawnej potrzebujesz tylko pola Sprzedawca w obszarze Filtru raportu. Ponieważ ta tabela przestawna jest kopią tabeli przestawnej, która jest połączona z fragmentatorem, to ona również będzie połączona z tym fragmentatorem.

Fragmentator z opcją wyszukiawani 02

Teraz potrzebujesz jeszcze zmienić jedną opcję tej tabeli przestawnej – kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i z podręcznego menu wybierz pozycję

Fragmentator z opcją wyszukiawani 03

W oknie, które się otworzy musisz na zakładce Układ i formatowanie odznaczyć pole wyboru Automatycznie dopasuj szerokość kolumn podczas aktualizacji.

Fragmentator z opcją wyszukiawani 04

Dopasowanie szerokości fragmentatora i filtru

Teraz możesz tak dopasować szerokość kolumn zawierających tą prostą tabelę przestawną i szerokość fragmentatora tak, żeby fragmentator zasłaniał prawie całą małą tabelę przestawną. Ma być widoczny tylko przycisk do rozwijania filtru.

Fragmentator z opcją wyszukiawani 05

Teraz możesz go rozwinąć i wpisywać w pole wyszukiwania dowolne frazy tekstowe, a Excel odszuka Ci sprzedawców, w których imiona lub nazwiskach odnalazł te frazy (pamiętaj zaznaczyć w filtrze raportu pole wyboru Zaznacz wiele elementów).

Fragmentator z opcją wyszukiawani 06

Teraz już wyniki nałożonego przez Ciebie filtru będą widoczne również na fragmentatorze.

Fragmentator z opcją wyszukiawani 07

 

 

 


Lekcja-1,99zł
  • Dostęp do wybranej listy

lub dostęp do całego serwisu przez

Rok-49zł
  • Dostęp do ponad 200 lekcji
  • Możliwość zdobycia certyfikatu
  • Udział w konferencjach on-line
  • Liczne pliki, ćwiczenia i testy
  • Co tydzień nowa lekcja
Firmy szkolące się na platformie www.iExcel.pl
CLOSE
CLOSE
Przeczytaj poprzedni wpis:
0. Wykres z dwoma osiami
Wykres z dwiema osiami

Zastosowanie Kiedy analizujemy sobie jakieś dane to chcemy wyciągnąć jak najlepsze wnioski. Łatwo jest porównać liczby, które są wielkością zbliżone...

Zamknij