Z nami uczy się już 7397 osób. Czekamy na Ciebie

Strona główna » Funkcje » Daty i czasu » Zamień godziny na minuty

 • Jan

  Wow dzięki 🙂

 • Rosos

  Sprytne i przydatne, ale sam w życiu bym na to nie wpadł. Przy podliczaniu czasu pracy niezastąpione. Wystarczy znajomość dwóch funkcji i można działać. A pytanko: to jedyny sposób na to? No ale to na marginesie tak z ciekawości.

 • Psajho

  Bardzo przydatny poradnik, również miałem problem z zmiana godzin na minuty w excel’u ale dzięki temu wszystko się wyjaśniło . Będę z tego często korzystał wiec bardzo dziekuję za profesjonalne opisywanie.

 • Mirnal

  a za A1 co wstawić i w którym miejscu?

 • admin

  Proszę do komórki A1 wpisać wartość 67:23

 • Jannaszka

  Witam serdecznie,

  mam wrażenie że moje pytanie jest beznadziejnie proste, ale nie mogę znaleźć rozwiązania – wpisując 67:23, czyli 67 godzin i 23 minuty excel zapisuje to w formie: 67:23:00 – w pasku formuły widać datę 1900-01-02, a więc zamienił 67 godzin od razu na dwa dni i 19 godzin i 23 minuty – jak zapisać ilość godzin przekraczającą dobę oraz minuty bez tego przesunięcia na doby? Może coś źle zapisuję? pozostałe godziny podane w przykładzie nie przekraczają doby (14:34 i 07:24) i nie ma problemu, obecnie dane te są zapisane w formacie niestandardowym g[mm]:[ss], wynik formuł jest dobry gdy zamienię go na format liczbowy (wtedy data przekształcona jest na ułamek – 2,81 co jest logiczne). Używam starej wersji excela 2003, ale to raczej nie powinno mieć wpływu na zadanie.

  Proszę o odpowiedź czy coś da się z tym zrobić, może robię coś nie tak?
  Pozdrawiam

  • admin

   Oczywiście wersja Excela nie ma tutaj wpływu.
   Ma pani rację wpisując 67:23 Excel wypisze, ile dni minęło ile godzin. Data 1900-01-02 bierze się stąd, że Excel rozpoznaje wszystkie daty od 1900-01-01 więc wpisując mu 67h to traktuje to jako 2 dni i 19h stąd ten dziwny rok.
   Może pani bardzo łatwo wyciągnąć liczbę dni, godzin, etc używając odpowiednio funkcji =GODZINA oraz =MINUTA (ewelntualnie =DZIEN )
   67:23:00 Wynik funkcji godzina 19 wynik funkcji minuta 23

Firmy szkolące się na platformie www.iExcel.pl
CLOSE
CLOSE
Przeczytaj poprzedni wpis:
wyrodaty
Wyróżnij w arkuszu aktualną datę

Dzięki tej lekcji, bez problemu oda Ci się wyróżnić aktualną datę w arkuszu.

Zamknij